Volný čas - turistika, lyžování a jiné aktivity

Turistika a procházky v okolí

Jestli máte zájem také o turistiku, určitě v Tatrách najdete ideální podmínky. Za všechny můžeme jmenovat například Křiváň, Rysy, Bystrá. Dále plesa, jako například Zelené pleso, Štrbské, Skalnaté pleso a jiné. Tatry nabízejí široký výběr turistických tras různých obtížností pro různé věkové kategorie - od děti až po zkušené horaly. Při výběru vám samozřejmě můžeme pomoct a poradit, jelikož sami jsme aktivní turisté. Bližší informace o turistice a turistických stezkách.

Turistika a turistické stezky na Štrbském Plese

Lyžování

Štrbské Pleso patří mezi nejznámější lyžařská střediska, která nabízí kvalitní sjezdovky a modernizované vleky. Sjezdovky jsou vhodné nejenom pri začínajíci lyžaře, ale i pro profesionály. Stručné informace o lyžování a sjezdovkách.

Lyžování na Štrbském Plese

Člunkování

Od roku 2008 bylo na Štrbském Plese obnoveno člunkování pro turisty a zájemce. Tato tradice pochází ještě ze začátku 20-tého století, kdy tato aktivita byla vyhledávána mnoha návštěvníky tohoto turisticky přítažlivého střediska. Následně byla obnovena až v roce 2008. Ceny se pohybují okolo 15 € / hodinu za člunek pro 3 osoby. V případě zájmu je možné pronajmout si člunek i pro více osob.

Člunkování na Štrbském Plese

Cykloturistika a cyklostezky

Pro milovníky cykloturistiky nabízí Štrské Pleso mnoho možností na vyžití. V okolí jsou k dispozici jako normální silnice, po kterých se dostanete například do tatranských obcí a osad, Více informací o cyklostezkách v blízkosti Štrbského plesa najdete zde.

Cykloturistika v okolí Štrbského Plesa

Procházka kolem Štrbského plesa

Procházka kolem Štrbského plesa patří mezi nejkrásnější zážitky, které si můžete dopřát během oddechu. Kolem plesa vede chodník, který je v létě využíván návštěvníky a v zimě se po něm prohánějí i běžkaři. Podél chodníku jsou rozmístěny i různé informační tabule, poskytující informace o samotném Štrbském plese, jeho historii, fauně, flóře a zajímavostech v okolí. Kromě nich jsou to rozmístěny i různé jednoduché překážky, které poskytují návštěvníkům možnost trochu si zacvičit a otestovat svou kondici. Ať už se na procházku vydáte ráno, přes poledne nebo večer, vždy vás očaruje příroda a její podoby v různé časy dne.

Procházka kolem Štrbského plesa

Veveričí park

Pro sportovně založené návštěvníky se pod Štrbským plesem nachází (v blízkosti hotelů a apartmánů) Veveričí park. Jedná se o areál, který je vybaven různými druhy překážek a atrakcí, po kterých zájemci postupně prolézají, s cílem dostat se ze startu do cíle. Lanové překážky jsou umístěny na stromech, přičemž po nich postupně procházíte. Jištění je samozřejmostí. Tratě jsou navrženy nejen pro dospělé, ale i děti, takže své schopnosti si zde mohou otestovat opravdu všichni.

Veveričí park

(Fotografie jsou majetkem autora. Informace uvedené zde jsou jenom informativní a za jejich přesnost a správnost neneseme odpovědnost).