Turistika a procházky v okolí Štrbského plesa

Všeobecné informace

Turistika na Štrbském Plesu

Ze Štrbského plesa je možné absolvovat množství tras a procházek, vhodných jak pri začínajíci turisty, tak pro náročné obdivovatele hor. Mezi nejznámější túry patří vodopád Skok, chata Popradské pleso a chata Solisko. Pro příklad uvádíme některé nejznámější trasy s uvedením přibližné doby trvání. Zároveň vás chceme upozornit, že v případe každé vysokohorské turistiky jsou důležíté minimálně následující věci:
- plánování trasy,
- pojištění pro případ úrazu,
- mapa,
- dostatek jídla a vody,
- teplé a náhradní oblečení.

Nepodceňujte Vysoké Tatry, počasí a teplota se můžou změnit velice rychle !!!
V prípadě potřeby vám můžeme poradit při výběru a plánovaní vašeho výletu v Tatrách.


Turistická mapa

Na turistické mapě níže najdete turistické stezky v okolí Štrbského Plesa. Mezi nejvyhledávanejší patří například stezka k Popradskému plesu, k vodopádu Skok a na Solisko. Samozřejmě, je jich mnohem víc - záleží jenom na vás, kam se vyberete. Mapa je pouze orientační, před každou túrou se doporučuje prostudovat si podrobnou turistickou mapu i s dalšími informacemi pro bezproblémový výlet.
Chata při Popradském plesu (1500 m.n.m)

Cesta k Popradskému plesu a ke Chatě pri Popradském plesu trvá přibližně jednu hodinu - záleží od počasí. K Popradskému plesu se dostanete po rudé turistické stezce. V chatě se nachází restaurace a pro zájemce je zde možnost ubytovat se.

Chata při Popradském plesu Chata při Popradském plesu Chata při Popradském plesu


Chata Solisko (1840 m.n.m)

Chata Solisko se nachází nad sjezdovkami na Štrbském plesu ve výší 1840 m.n.m. a výstup k ní trvá necelé 2 hodiny. K dispozici je restaurace a možnost ubytování. Z vrcholu je krásný výhled nejen do okolí, ale také na Štrbské pleso a vrcholky Vysokých Tater.

Chata Solisko Chata Solisko


Vodopád Skok (1725 m.n.m)

Vodopád Skok nabízí krásný pohled na padajíci vodu z vrcholku hor. Cesta ze Štrbského plesa zabere necelé 2 hodiny a vede k němu žlutá stezka. Vodopád ohromí svou krásou nejen v létě, ale také v zimě.

Vodopád Skok Vodopád Skok Vodopád Skok


Turistické stezky a doba ich trvání


Stezka / Trasa Čas trvání
Furkotská dolina 0:35 h
Popradské Pleso 1:10 h
Jamské Pleso 1:10 h
Vodopád Skok 1:40 h
Tri studničky 2:30 h
Hincovo pleso 2:40 h
Bystré sedlo 3:45 h
Kriváň 3:45 h
Podbanské 4:00 h
Rysy 4:30 h

Jestli máte zájem o další informace ohledně turistiky, zde najdete další informace o turistice a horských chatách ve Vysokých Tatrách.

(Fotografie jsou majetkem autora. Informace uvedené zde jsou jenom informativní a za jejich přesnost a správnost neneseme odpovědnost).