Cykloturistika na Štrbském Plese

Všeobecné informace

V okolí Štrbského Plesa se nachází množství cyklostezek, vedoucích ke hlavním tatranským osadám. Ty nejjednodušší jsou určeny zejména začátečníkům a rodinám s dětmi, které chtějí příjemně strávit čas ve Vysokých Tatrách. Samozřejmě, k dispozici jsou také náročnější, určené opravdovým fajnšmekrům. Níže najdete mapy cyklostezek ve Vysokých Tatrách, přičemž předem je možné prohlédnout si jednotlivé cyklostezky a připravit se na výlet. Stávající cyklostezky jsou dále rozšiřovány, modernizované a doplňovány o další úseky, takže již při příští návštěvě natrefíte na něco nového.

Cyklostezky v okolí Štrbského Plesa

Kam se po všech cyklostezkách můžete vlastně dostat? V podstatě do všech nejznámějších turisticky vyhledávaných míst. Začít můžeme například Popradský Plesem v blízkosti Štrbského plesa. Další možností je využít Tatranskou magistrálu, která se táhne přes celé Vysoké Tatry, od Západních až po Belianske Tatry. Z ní je možné odbočit a dostat se do oblasti Podbanského, Štrby, Slavkova, Lomnice a jiných malých vesnic, ke kterým tyto cyklostezky vedou. Rovněž je možné dostat se do hlavních tatranských středisek jako Smokovce nebo Tatranská Lomnica, případně přímo do Popradu a odtud se vrátit pod Vysoké Tatry. Samozřejmě, takový okruh je poměrně náročný, ale pro někoho může být i část z něj zajímavá. Z každé cyklostezky se vám ale určitě budou odkrývat jedinečné pohledy na vrcholy majestátných tatranských štítů, které ve vás navždy zůstanou.


(Fotografie jsou majetkem autora. Informace uvedené zde jsou jenom informativní a za jejich přesnost a správnost neneseme odpovědnost).