Doprava na Štrbské Pleso

Doprava na Štrbském plese - pohled na zubačku

Parkování

Parkování na Štrbském plese je možné na více místech. Ať už je to přímo na centrálním parkovišti v centru, nebo vedle turistické ubytovny asi 300 m od centrálního parkoviště směrem ke sjezdovkám. Kromě toho se malé parkoviště nachází i u hotelu FIS, které je určeno ubytovaným hostům. Ceny za parkování se liší od místa a období roku. Během hlavní zimní sezóny je parkování na veřejných parkovištích většinou bezplatné. Mimo zimní sezóny jsou ceny přibližně takové - informace je z 31.10.2016:

  • 1 hodina - 1,30 €
  • 2 hodiny - 2,60 €
  • 3 hodiny - 3,90 €
  • 4 hodiny - 5,20 €
  • 1 den - 5,50 €

Auto

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Štrbské Pleso, je z těchto dvou směrů:

  • Liptovský Hrádok - zde je sjezd z dálnice, která se napojuje na cestu směr Vavrišovo - Pribylina - Podbanské - Štrbské Pleso.
  • Poprad - je třeba jít směrem na Smokovce a v Starém Smokovci odbočit na směr Tatranské Zruby - Tatranská Polianka - Vyšné Hágy - Štrbské Pleso.

Autobus

Autobus je další možnost pro ty, co přicházejí jinak než na autě. Zase je několik možností, zde jsou nejvhodnější:

  • Liptovský Mikuláš - hned u vlakového nádraží je autobusové nádraží, z ktorého pokračuje autobus směrem na Štrbu, kde je nutné přestoupit na směr Štrbské Pleso.
  • Poprad - možné je cestovat přímo na Štrbské Pleso, případně si zvolit přestupní stanici v Štrbě nebo ve Svitě.

Vlak

Vlakem je možné dopravit se do Popradu a odtud přímo vlakem na Štrbské Pleso přes Smokovce. Ze Smokovců jede vlak buď na Štrbské pleso, nebo na Tatranskou Lomnici. Z toho důvodu je třeba dávat si pozor, pokud někde přestupujete nebo nastupujete na vlak.

Zubačka

Zubačka ze Štrby je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších způsobů dopravy. Zubačka jezdí z obce Štrba již od konce 19. století. Trasa je dlouhá asi 5 km a cesta trvá přibližně 15 minut. Pro děti je to jedna z nezapomenutelných atrakcí, kterou vám tento způsob dopravy nabízí.
Pro aktuální informace o odjezdech zubačky ze Štrby na Štrbské Pleso klikněte zde (v případě potřeby je možné změnit čas a datum).(Fotografie jsou majetkem autora. Informace uvedené zde jsou jenom informativní a za jejich přesnost a správnost neneseme odpovědnost).